Intencje modlitw na lipiec 2020r. dla Róż Różańcowych

1.O większy szacunek dla Najświętszej Ofiary Eucharystycznej i umiłowanie Pana Jezusa w tajemnicy Jego Ciała i Krwi.

2.O chrześcijańskie przeżywanie czasu wakacji i urlopów.

3.Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa o mądre i roztropne korzystanie  z dróg dla kierowców i pieszych.

Informacje dotyczące funkcjonowania życia religijnego w naszej parafii do 26 lipca 2020r.

/Aktualizacja- sobota 04.07.2020r./

1.Mając na uwadze dekrety Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i aktualne zarządzenia władz państwowych informuję jako proboszcz parafii,  że:

a/ Msze św. w niedziele są odprawione o godz. 8.00, 10.30 i 15.00. bez limitu wiernych. Wewnątrz kościoła obowiązują maseczki na twarz oraz odległość 2 metrów.

b/wezwanie do chorego w nagłym wypadku- zgłoszenie telefoniczne 12 250 14 13 lub osobiście.

c/Rodziny chorych, których szafarze nadzwyczajni odwiedzają w niedzielę mogą telefonicznie zaprosić szafarza.

3.Informacje dotyczące spowiedzi świętej:

a/spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Przypominam też wiernym o :

a/dyspensie Arcybiskupa od udziału we Mszy św. tylko dla osób powyżej 65 roku życia oraz  z objawami infekcji i tych, którzy mają obawę przed zarażeniem. Powyższe osoby zachęcam do uczestniczenia w Mszach św. w mediach.

b/Komunia św. podawana jest najpierw na rękę a po jej zakończeniu kapłan dezynfekuje ręce i udziela Komunii św. osobom pragnącym przyjąć Ją do ust.

c/ osoby, które potrzebują wsparcia materialnego proszę o telefon /12 250 1413/ i w miarę możliwości Zespół Charytatywny zaradzi potrzebie.

Intencje mszalne od 6 do 12 lipca 2020r.

Poniedziałek – godz. 18.00 – Za parafian

Wtorek –  godz. 7.00 – Za parafian

Środa  – godz. 18.00 –  śp. Eugeniusz Stachura/37r.śm./ i rodzice

Czwartek  – godz.7.00 – Za duszami w czyśćcu

Piątek –  godz.18.00 – śp. Kazimiera Dańda

Sobota – godz. 7.00 – śp. Maria i Jakub Stachura z dziećmi

Niedziela – godz. 8.00 –  O Boże błogosławieństwo dla parafian z Centrum i Wysokiej Góry

godz.10.30 – śp. Alicja Wojciechowska

godz.15.00 –  śp. Małgorzata Leśniak

Intencje mszalne od 13 do 19 lipca 2020r.

Poniedziałek – godz. 18.00 – śp. Józef Duda

Wtorek –  godz. 7.00 – Za parafian

Środa  – godz. 18.00 –  śp. Stanisława Kapusta

Czwartek  – godz.7.00 – O Boże błogosławieństwo dla Wiktora i Kornela

Piątek –  godz.18.00 – śp. Helena Serafin/20r.śm/, mąż Stanisław

Sobota – godz. 7.00 – śp. Stanisław Cabaj

Niedziela – godz. 8.00 –  śp. Anna i Władysław Windak

godz.10.30 – śp. Aniela i Józef Gubała z rodzicami

godz.15.00 –  śp. Helena Sarga/14r.śm/

Ogłoszenia na 14 niedzielę zwykłą

1.Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – błog. Marii Teresy Ledóchowskiej

Środa – św. Jana z Dukli, kapłana

Sobota – św. Benedykta, opata, patrona Europy

2.Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w sobotę pomagali przy wycinaniu i pielęgnacji krzewów na cmentarzu oraz czyszczeniu i malowaniu murków i płotu.

3.Informuję, że nie ma już limitu uczestnictwa wiernych we Mszach św. i nabożeństwach. Proszę do kościoła wchodzić w maseczkach i zachować odstęp 2 metrów. Przypominam też o dyspensie Arcybiskupa od udziału we Mszy św. tylko dla osób powyżej 65 roku życia oraz  z objawami infekcji i tych, którzy mają obawę przed zarażeniem. Powyższe osoby zachęcam do uczestniczenia w Mszach św. w mediach.

4.Kancelaria parafialna czynna codziennie do pół godziny po Mszy św.

5.W naszej parafii działa Grupa Wsparcia Modlitewnego dla osób potrzebujących modlitwy w trudnych sytuacjach życiowych. O taką modlitwę można prosić przysyłając prośbę poprzez SMS na numer 511 091 972.

6.Zmianka różańcowa dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00. Intencje modlitw są na stronie parafii.

7.Msze św. w soboty od czerwca do września włącznie o godz. 7.00.

8.Lipiec to miesiąc poświęcony czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W kościele odmawiamy codziennie przed Msza św. Litanię do Najdroższej Krwi. Zachęcam do jej odmawiania także w domu.

9.Informuję, że nie wyjeżdżam na urlop. W razie mojej chwilowej nieobecności w potrzebie wezwania do chorego można prosić o posługę księży z Sierczy i Sygneczowa.

10.Od dzisiaj biblioteka parafialna zostaje otwarta z zachowaniem przepisów sanitarnych.

11.Na polecenie Ks. Arcybiskupa dzisiaj po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc dla powodzian z naszej diecezji.

12.Życzenia dla parafian i gości.