Intencje modlitewne dla Róż Różańcowych

STYCZEŃ 2021r.

1.O dobre przeżycie Nowego Roku, Boże Błogosławieństwo i wzrost wiary w rodzinach.

2.W intencji tych , którzy głoszą ewangelię w różnych krajach świata i tych którzy ich wspierają.

3.O pokój na świecie, szczególnie w krajach gdzie jest wojna.

Intencje mszalne od 18 do 24 stycznia 2021r.

Poniedziałek – godz. 17.00 – śp. Helena i Władysław Zimniccy, wnuk Ireneusz

Wtorek –  godz. 7.00 –  Za parafian

Środa  godz.17.00 – śp. Halina Wójcik/4r.śm./

Czwartek  – godz. 7.00 – śp. Józef i Agnieszka Kaczor  z dziećmi

Piątek  – godz. 17.00 – śp. ks. Czesław Sandecki

Sobota – godz. 7.00 – W intencji Bogu wiadomej

godz. 17.00 – śp. Helena i Stanisław Serafin

Niedziela – godz. 8.00 – śp. Stanisława Stachura

godz.10.30 –  Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Beaty i Janusza z rodzina w 23 rocznicę ślubu

godz.15.00 –  śp. Stanisław Kusina/8r.śm./

Intencje mszalne od 25 do 31 stycznia 2021r.

Poniedziałek – godz. 17.00 – śp. Józef  Duda

Wtorek –  godz. 7.00 –  Za parafian

Środa  godz.17.00 – śp. Magdalena i Piotr Latosińscy i dzieci

Czwartek  – godz. 7.00 – śp. Władysław  Półtorak

Piątek  – godz. 17.00 – śp. Wiesław Żołnierczyk

Sobota – godz. 7.00 – W intencji Bogu wiadomej

godz. 17.00 – śp. Andrzej Pyzik/2r.śm./

Niedziela – godz. 8.00 – śp. doktor Bogusław Poray – Zbrożek/od wdzięcznych pacjentów/

godz.10.30 –  śp. Stanisława Żaba/1r.śm./, mąż Józef

godz.15.00 –  śp. Agnieszka i Jan Idzi, synowie

Ogłoszenia na 2 Niedzielę zwykłą

1.Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – św. Sebastiana Pelczara, biskupa

Środa – św. Fabiana, papieża i męczennika

św. Sebastiana, męczennika

Czwartek – św. Agnieszki, męczennicy

Piątek – św. Wincentego Palotti, kapłana

2.Kancelaria parafialna czynna od wtorku do soboty włącznie do pół godziny po Mszy św.

3.W naszej parafii działa Grupa Wsparcia Modlitewnego dla osób potrzebujących modlitwy w trudnych sytuacjach życiowych. O taką modlitwę można prosić przysyłając prośbę poprzez SMS na numer 511 091 972.

4.Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki lub przyłbice a ręce proszę dezynfekować po wejściu do kościoła.

5.Zachęcam do nabywania w kancelarii parafialnej albumu w którym są przedstawione parafie z 8 najbliższych dekanatów /74 parafie/ w tym także i nasza. W albumie przedstawiona jest historia parafii i zdjęcia z kościoła. Nasza parafia ma w tym albumie aż 7 stron i 30 zdjęć.

6.Spowiedź św. codziennie 30 minut przed mszą św.

7.Informuję, że w najbliższym czasie nie planuję odwiedzin duszpasterskich czyli kolędy. Jeśli sytuacja epidemiczna poprawi się to podejmę decyzje o czym poinformuję parafian.

8.Przypominam ,że na czas pandemii odprawiana jest dodatkowa Msza św. w soboty o godz. 7.00. Natomiast Msza św. o godz. 17.00 jest z formularza niedzielnego z kazaniem i wyznaniem wiary.

9.Biblioteka parafialna zamknięta do odwołania.

10.Życzenia dla parafian i gości.

KOMUNIKAT:

Wojewoda Małopolski przekazuje informację:

„W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.

Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.